Złożenie wniosku
Wnioskodawca może złożyć formularz wniosku za pośrednictwem naszej strony internetowej lub drogą mailową. Po złożeniu wniosku, otrzyma on wstępną wycenę kosztów certyfikacji od Polskiego Instytutu Halal. Następnie, wnioskodawca powinien przesłać podpisany i wypełniony formularz zgłoszeniowy (PIH/AFC010117) wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami, w tym specyfikacjami produktów i ich składników.
Przegląd aplikacji
Wszystkie dokumenty zostaną przekazane do zespołu technicznego w celu oceny w ciągu pięciu dni roboczych. Po pomyślnej weryfikacji i zatwierdzeniu dokumentów, wnioskodawca otrzyma ostateczną wycenę kosztów certyfikacji. Następnie, data audytu zostanie ustalona w porozumieniu pomiędzy Polskim Instytutem Halal i wnioskodawcą, w uzgodnionym miejscu produkcji.
Audyt na miejscu
Zespół audytorów Halal, składający się co najmniej z Audytora Technicznego i Audytora Religijnego, przeprowadzi audyt. Po zakończeniu wnioskodawca będzie miał 90 dni na przedłożenie raportu z działań naprawczych, aby rozwiązać wszystkie niezgodności wykryte podczas audytu. Niedotrzymanie wyznaczonego terminu spowoduje zakończenie procesu certyfikacji. Jeśli wnioskodawca nie zlikwiduje niezgodności w ciągu 90 dni, audyt zostanie powtórzony.
Decyzja i wydanie Certyfikatu Halal
Po rozwiązaniu wszystkich niezgodności, decyzja dotycząca procesu certyfikacji zostanie podjęta w ciągu pięciu dni roboczych. W przypadku pozytywnej decyzji, zostanie podpisana umowa certyfikacyjna między obiema stronami. Następnie wydany zostanie certyfikat Halal, który będzie ważny przez rok.